Dziś miało miejsce uroczyste otwarcie różowej ławeczki profilaktycznej! ![]()
15 października obchodzimy Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, który przypomina nam o znaczeniu profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów. Październik to również Miesiąc Świadomości Raka Piersi, znany jako Różowy Październik. ![]()
Inicjatorem tego wspaniałego przedsięwzięcia było SKS Potencjał. Dziękujemy Burmistrzowi Kruszwicy Mikołajowi Bogdanowiczowi, który przyczynił się do realizacji tego projektu oraz Kacprowi Juskowiak i Tomaszowi Klameckiemu za jego wykonanie. Wszystkim zaś obecnym na spotkaniu plenerowym za wsparcie do walki z „pasażerem na gapę ” pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia – mieszkanki legendarnej stolicy Polski.
Pamiętajmy, że profilaktyka ratuje życie! Regularne badania i świadomość są kluczowe. Zachęcamy do odwiedzenia naszej różowej ławeczki i dołączenia do nas w szerzeniu świadomości na temat raka piersi.










