Tradycyjnie w Wielką Sobotę zgodnie z wielowiekową tradycją odbywa się święcenie potraw. Poniżej przedstawiamy fotorelacje wykonane w latach 2014-2022:
| Święcenie potraw w kościele pw. św Teresy od Dzieciątka Jezus – Kruszwica 2014: |















































| Święcenie potraw Wielkanocnych w „Teresce” – Kruszwica 2018: |































| Święcenie potraw Wielkanocnych w „Teresce” – Kruszwica 2019: |





























| Święcenie potraw Wielkanocnych przy Kolegiacie – Kruszwica 2021: |
































| Święconka 2022 – Janowice i Żerniki: |


































































