Wszystkich Świętych (Festum omnium sanctorum) to święto poświęcone wszystkim znanym i nieznanym męczennikom, którzy oddali swoje życie za wiarę w Boga. W dniu jutrzejszym obchodzić będziemy dzień (Zaduszek) wspominania wszystkich zmarłych. Tradycyjnie 1 Listopada spotykamy się na kruszwickim cmentarzu przy mogiłach naszych bliskich, aby ozdobić groby kwiatami, zapalić znicze i pomodlić się w Ich intencji. Jest to wyraz naszej pamięci oraz szacunku i czci dla zmarłych. Poniżej przedstawiamy fotorelacje z dzisiejszego poranka
Aktualizacja *1.11.2024 – 20:30*- do artykułu zostały dodane wieczorne zdjęcia w obiektywie Wojtka Danielewskiego dodatkowo pod koniec galerii możemy zobaczyć również zdjęcia z cmentarza w Sławsku Wielkim




































































































